Jak urządzić i pomalować mieszkanie w stylu minimalistycznym?

Jak urządzić i pomalować mieszkanie w stylu minimalistycznym?

Urządzamy remont i zastanawiamy się, jak zmienić aranżacje naszego mieszkania? Jaki styl zastosować? Może styl minimalistyczny? Stawia on na prostotę, bez zbędnego przepychu i przeładowania. W urządzaniu pomieszczenia w takim stylu liczy się głównie konsekwencja. Jak zatem urządzić i pomalować mieszkanie w stylu minimalistycznym? O tym wszystkim możecie przeczytać w poniższym tekście. Zapraszamy do jego lektury.

Zalety mieszkania minimalistycznego


Wiele osób uważa, że mieszkania urządzone w stylu minimalistycznym są mdłe i nijakie. Jednak znajdziemy także liczne grono zwolenników takiej aranżacji wnętrz. Przestrzeń urządzona w minimalistyczny sposób ma bardzo wiele zalet . Przede wszystkim jest wygodna w sprzątaniu, a również łatwo w niej znaleźć każdy przedmiot. Wnętrza urządzone tą metodą są naprawdę wygodne w użytkowaniu. Ze względu na brak nadmiaru dekoracji i przepychu, na wiele osób taka przestrzeń również działa uspokajająco.Postawmy na kontrasty


Minimalistyczne wnętrze wcale nie musi być smutne i jednokolorowe. Spokojnie możemy zastosować kontrasty dodające pomieszczeniu charakteru. Pięknie wyglądają ściany w ciemnym kolorze z przebijającymi się jaśniejszymi fragmentami ścian lub wnękami. Często stosowane są odcienie ciemnego niebieskiego albo szarości. Wielu architektów uważa, że w mieszkaniu urządzonym w tym stylu warto trzymać się kontrastów na zasadzie czerni i bieli.


Pamiętajmy jednak, że wskazane powyżej kolory nie wyczerpują możliwości kolorystycznych, które mogą pojawić się we wnętrzu urządzonym zgodnie z zasadami stylu minimalistycznego. W takich pomieszczeniach stosowane są także czerwienie, a nawet pastele. Ważne jest ich umiejętne zestawienie z dodatkami oraz meblami.Materiały, materiały?


Styl minimalistyczny stawia na surowe materiały. Przykładowo, w salonie jedną ze ścian można wykończyć betonem architektonicznym. Z takim połączeniem idealnie będzie wyglądało szkło, np. w postaci ścianki działowej oddzielającej kuchnie od salonu. Inny często wykorzystywany materiał to drewno, nie tylko na podłodze, ale także stosowane jest do wykonania wyspy kuchennej.Dodatki, ale jakie?


Wyposażenie wnętrza zacznijmy od doboru mebli. Powinny być klasyczne, z zastosowaniem geometrycznych form. Takie same zasady zastosujmy w przypadku doboru sof i foteli. Zwróćmy uwagę, aby fronty mebli były gładkie, ewentualnie delikatnie połyskujące.


Dobierając dodatki także stawiamy na minimalizm. Nie przesadzajmy z ilością wazonów, ramek ze zdjęciami i tym podobnych przedmiotów, ponieważ mogą wprowadzić zbędny chaos. Ponadto styl minimalistyczny zachęca także do zrezygnowania z dywanów. Drewniana podłoga prezentuje się doskonale i nie wymaga żadnych ?upiększaczy?.Finansowanie remontu


Chcemy zmienić wystrój naszego mieszkania? Zdecydowaliśmy się na styl minimalistyczny. Jednak nie mamy odłożonych odpowiednich funduszy finansowych na ten cel? Co możemy zrobić w takim przypadku? Nie rezygnujmy z marzeń. Z pomocą przychodzą pożyczki online oferowane przez instytucje pozabankowe jak np. Profi Credit. Ich główne zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w ratach dopasowanych do naszych możliwości finansowych. Jednak pamiętajmy, że pożyczki online wymagają spłaty. Z tego względu przeanalizujmy, czy pożyczki online nie będą stanowiły zbyt dużego obciążenia dla naszego budżetu domowego. Każde zobowiązanie warto zaciągać rozsądnie, po dokładnym określeniu możliwości jego spłaty.


Autor: R|02|12|2018|T


Galerie powiązane z tym wydarzeniem:


  • Inne informacje:


Wałeckie Centrum Kultury - najbliższe imprezy i wydarzenia

KINO TĘCZA - Co jest grane?

Wybrane zdjęcia z życia Wałeckiego Centrum Kultury

Jak to napisać? Spotkanie autorskie Festyn rycerski 2014 r. Koncert - Maciej Maleńczuk z Zespołem Psychodancing