Proszę przeczytać
Witam


Myślę, że warto przeczytać

Wyjaśnienia Irene Ken - lekarza, której córka jest profesorem z John Hopkins University na temat wirusa Covid-19

* Wirus nie jest żywym organizmem, ale cząsteczką białka (DNA) pokrytą ochronną warstwą lipidu (tłuszczu), który po wchłonięciu przez komórki błony śluzowej oka, nosa lub policzka zmienia swój kod genetyczny. (mutacja) i przekształca je w komórki agresora i multiplikatora.

* Ponieważ wirus nie jest żywym organizmem, ale cząsteczką białka, nie jest zabijany, ale sam się rozkłada. Czas rozpadu zależy od temperatury, wilgotności i rodzaju materiału, na którym leży.

* Wirus jest bardzo delikatny; jedyną rzeczą, która go chroni, jest cienka zewnętrzna warstwa tłuszczu. Dlatego najlepszym środkiem zaradczym jest każde mydło lub detergent, ponieważ piana USUWA TŁUSZCZ (właśnie dlatego trzeba tak dużo wcierać: przez 20 sekund lub dłużej, aby zrobić dużo piany).

Po rozpuszczeniu warstwy tłuszczowej cząsteczka białka sama się rozprasza i rozpada.

* CIEPŁO topi tłuszcz; dlatego tak dobrze jest używać wody o temperaturze powyżej 25 stopni Celsjusza do mycia rąk, ubrań i wszystkiego. Ponadto gorąca woda tworzy więcej piany, co czyni ją jeszcze bardziej przydatną.

* Alkohol lub dowolna mieszanina z alkoholem powyżej 65% ROZPUSZCZA KAŻDY TŁUSZCZ, szczególnie zewnętrzną warstwę lipidową wirusa.

* Każda mieszanka z 1 częścią wybielacza i 5 części wody bezpośrednio rozpuszcza białko, rozkładając je od wewnątrz.

* Woda natleniona pomaga długo po mydle, alkoholu i chlorze, ponieważ nadtlenek rozpuszcza białko wirusa, ale musisz go używać w czystej postaci i szkodzi na skórę.

* NIE DZIAŁAJĄ ŚRODKI BAKTERIOBÓJCZE LUB ANTYBIOTYKI. Wirus nie jest żywym organizmem jak bakterie; przeciwciała nie mogą zabić tego, co nie żyje.

* NIGDY nie strząsaj używanej lub nieużywanej odzieży, pościeli lub tkaniny. Wirus chociaż jest mniej przyklejony do porowatej powierzchni, jest bardzo statyczny i jedynie rozpada się w czasie od:
- 3 godzin (tkaniny i powierzchnie porowate),
- 4 godziny (miedź i drewno)
- 24 godziny (karton),
- 42 godziny (metal) i
- 72 godziny (plastik).

Ale jeśli potrząśniesz lub użyjesz miotełki, cząsteczki wirusa unoszą się w powietrzu do 3 godzin i mogą np. utknąć w nosie.

* Cząsteczki wirusa są bardzo odporne na zimno zewnętrzne lub sztuczne jak z klimatyzatorów w domach i samochodach.

Potrzebują one również wilgoci, aby zachować stabilność, a zwłaszcza ciemności. Dlatego osuszone, suche, ciepłe i jasne środowisko szybciej go zdegraduje.

* NAŚWIETLENIE UV na dowolny obiekt, który może go zawierać, rozkłada białko wirusa. Na przykład dezynfekcja przy pomocy UV i ponowne użycie maski jest idealne. Uważaj, naświetlenie to rozkłada również kolagen (który jest białkiem) w skórze.

* Wirus NIE MOŻE przejść przez zdrową skórę.

* Ocet NIE jest użyteczny, ponieważ nie rozkłada ochronnej warstwy tłuszczu.

* NIE UŻYWAJ WÓDKI lub innych alkoholi konsumpcyjnych. Najsilniejsza wódka to 40% alkoholu, a potrzebujesz 65%.

* LISTERYNA DZIAŁA, jest to 65% alkoholu.

* Im bardziej ograniczona przestrzeń, tym większa koncentracja wirusa. Im bardziej otwarte lub naturalnie wentylowane pomieszczenie, tym mniejsza koncentracja.

* Powinieneś umyć ręce przed i po dotknięciu błony śluzowej, jedzenia, zamków, pokręteł, przełączników, pilota, telefonu komórkowego, zegarków, komputerów, biurek, telewizora itp. A także podczas korzystania z łazienki.

* Trzeba NAWILŻAĆ RĘCE!!! Ręce są suche od częstego ich mycia a wirusowe cząsteczki mogą się schować w mikropęknięciach. Im gęściejszy krem nawilżający, tym lepiej.

* Trzymaj KRÓTKIE PAZNOKCIE! - KRÓTKIE, aby wirus się tam nie ukrywał.

<<< Cofnij ...

  • Inne informacje:


Wałeckie Centrum Kultury - najbliższe imprezy i wydarzenia

KINO TĘCZA - Co jest grane?

Wybrane zdjęcia z życia Wałeckiego Centrum Kultury

Warsztaty Świąteczne - bombki decoupage Wernisaż Wojewódzkiej Wystawy Plastyków Nieprofesjonalnych Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - Październik 2013 r. Jarmark Batorego - 07-2009 Dyktando dla szkół ponadgimnazjalnych -Jak to napisać? Klub Miłośników Książki DNI TEATRU 2014 r. Ferie w WCK 2015 r. Kiermasz WIELKANOCNY