Firma budowlana bramy drzwi oknaStacja kontroli pojazdów Wałcz klimatyzacja napełnianie serwis samochodowyspływy kajakoweAgroturystyka BrokowoHolandia busy Niemcy Belgia
Scrabble Słownik Scrabble Litery scrabbleinformatorykuchnie na wymiar WałczPrzepisy na Thermomix kiełki kiełkowaniegroomer Wałcz psi fryzjer strzyżenie psa
Przesuszone włosy - co robić?

Przesuszone włosy - co robić?Jakie są przyczyny przesuszenia włosów? Mogą to być np. zbyt często albo nieumiejętnie wykonywane zabiegi jak rozjaśnianie albo farbowanie włosów przy użyciu słabych jakościowo farb, czy rozjaśniaczy dostępnych w drogeriach. Może być to także zbyt gorący podmuch suszarki, albo częste używanie sprzętów jak prostownica niewyposażonych w funkcje chroniące włosy przed wpływem wysokich temperatur. Co jeszcze? Na przykład letnie kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie i częsta ekspozycja włosów na szkodliwe promieniowanie słoneczne bez stosowania kosmetyków ochronnych. To tylko niektóre z czynników, które mogą wywoływać problem.Jakie są przyczyny przesuszenia włosów? Mogą to być np. zbyt często albo nieumiejętnie wykonywane zabiegi jak rozjaśnianie albo farbowanie włosów przy użyciu słabych jakościowo farb, czy rozjaśniaczy dostępnych w drogeriach. Może być to także zbyt gorący podmuch suszarki, albo częste używanie sprzętów jak prostownica niewyposażonych w funkcje chroniące włosy przed wpływem wysokich temperatur. Co jeszcze? Na przykład letnie kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie i częsta ekspozycja włosów na szkodliwe promieniowanie słoneczne bez stosowania kosmetyków ochronnych. To tylko niektóre z czynników, które mogą wywoływać problem. Jak go rozpoznać? Bez trudu ? od razu zauważysz że włosy są łamliwe, kruszą się, wypadają. Są też matowe i szorstkie. Co robić, by przywrócić im witalność?


Temperatura


Pierwsze co powinnaś zrobić to ograniczyć wpływ na włosy wysokich temperatur. Odpada suszenie na najwyższej temperaturze, podobnie z prostowaniem i kręceniem. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez tych urządzeń, upewnij się, że będą miały regulację temperatury i dodatkowe funkcje chroniące włosy przed szkodliwym wpływem ciepła. Postaw na wysoką jakość urządzeń, które są zaprojektowane tak, by jak najmniej niszczyć włosy. Zobacz https://www.sprzet-fryzjerski.pl/category/suszarki-do-wlosow. Pamiętaj również o kosmetykach termoochronnych za każdym razem gdy używasz wysokich temperatur.

Pielęgnacja


Pielęgnację włosów ekstremalnie suchych powinnaś zacząć od podcięcia końcówek, które są najbardziej narażone na utratę wilgoci i niszczą się najszybciej. Najlepiej w tym celu odwiedź fryzjera i przy okazji dowiedz się jakie zabiegi nawilżająco-wzmacniające może Ci zaproponować. Może to być np. kuracja botoks albo krioterapia. Na tym jednak nie koniec. Najważniejszą część musisz zrobić sama ? dbać o włosy regularnie stosując dobre odżywki do włosów oraz maski. Są one źródłem nawilżających składników oraz regenerujących i odbudowujących włosy. Pamiętaj, aby odżywkę aplikować po umyciu włosów i dać jej kilka minut na zadziałanie. Maskę natomiast powinnaś używać minimum dwa razy w tygodniu i nakładać ją na dłuższy czas dla dogłębnego nawilżenia.
Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024 © Wałeckie Centrum Kooperacji - Wałcz *

design - GRAFIN - www.grafin.eu