Terapeuta zajęciowy - Koszalin

Terapeuta zajęciowy - Koszalin

Studium Pracowników Medycznych i Społecznych oferuje darmowy kierunek Tera-peuta zajęciowy w Koszalinie i innych miastach. Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną, a nauka oferowana jest w systemie dziennym, weekendowym oraz wieczorowym. Jest to coraz częściej poszukiwany zawód na rynku pracy, więc ukończenie naszej szkoły otwiera ciekawe i perspektywiczne możliwości zawodo-we.

Zajęcia teoretyczne na kierunku terapeuta zajęciowy


Zajęcia teoretyczne obejmują podstawowe umiejętności potrzebne w zawodzie terapeuty. Zasady funkcjonowania działalności gospodarczej w ochronie zdrowia, podstawy psychologii i pedagogiki, zarys anatomii, fizjologii oraz patologii. Prowadzimy również zajęcia z języka obcego na poziomie zawodowym oraz z języka migowego. Przedstawimy Ci również podstawy przeprowadzania terapii zajęciowej.


Zajęcia praktyczne na kierunku terapeuta zajęciowy


W części praktycznej pokażemy Ci, jak planować i organizować terapię zajęciową. Będziesz umiał ją prawidłowo przeprowadzić, wykorzystując zdobytą wiedzę teoretyczną. Ponadto przeprowadzimy szkolenia z komputerowego wspomagania pracy. Obejmuje ono wszystkie programy wykorzystywane w jednostkach służby zdrowia. Po zakończeniu zajęć na kierunku terapeuta zajęciowy w Koszalinie będziesz umiał przeprowadzić odpowiednią terapię zajęciową oraz uzupełnić wymaganą dokumentację medyczną.


Zajęcia dodatkowe na kierunku terapeuta zajęciowy


Ponadto uruchomiliśmy program plus, czyli dodatkowe szkolenia dla aktywnych uczniów, którzy pragną zwiększyć jeszcze bardziej swoje atuty na rynku pracy. Na ten moment oferujemy dwa kursy: arteterapia oraz terapia śmiechem i zabawą.


Perspektywy na rynku pracy dla absolwentów kierunku terapeuta zajęciowy


Jako absolwent otrzymasz świadectwo ukończenia szkoły policealnej na kierunku terapeuta zajęciowy w Koszalinie oraz dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie terapeuta zajęciowy MED.13 Świadczenie usług w zakresie terapii zajęciowej. Dodatkowo uzyskasz suplement do dyplomu w języku polskim oraz angielskim zgodny z Europass i uznawany w całej Unii Europejskiej.


Wspomniane dokumenty pozwalają na uzyskanie pracy w:  • domu dziecka,

  • domu pomocy społecznej,

  • domu dziennego pobytu,

  • pracowni terapeutycznej dla osób niepełnosprawnych.


Dodatkowym atutem mogą być zdane kursy dodatkowe. Na rynku pracy notuje się coraz więcej wakatów związanych z zawodem terapeuty zajęciowego. Z tego powodu ukończenie naszej szkoły na kierunku terapeuta zajęciowy jest bardzo perspektywiczne i polecane każdemu, kto wciąż szuka swojej ścieżki zawodowej.


Więcej na Studium Pracowników Medycznych i Społecznych


Autor: R|001|03|2021|T


Galerie powiązane z tym wydarzeniem:


  • Inne informacje:


Wałeckie Centrum Kultury - najbliższe imprezy i wydarzenia

KINO TĘCZA - Co jest grane?

Wybrane zdjęcia z życia Wałeckiego Centrum Kultury

Ulubione pieśni Jana Kiepury Gala operetkowa ''Duety miłosne - Usta milczą ,dusza śpiewa'' Podarunek Królowej Jezior '2009 Michał Bajor - koncert