Czym są kwatery pracownicze?

Czym są kwatery pracownicze?

Sen jest niezwykle ważną częścią życia każdego człowieka. W trakcie spania zachodzą w organizmie tak zwane procesy naprawcze, które są niezbędne do zachowania homeostazy.

Sen jest niezwykle ważną częścią życia każdego człowieka. W trakcie spania zachodzą w organizmie tak zwane procesy naprawcze, które są niezbędne do zachowania homeostazy. Kwatery pracownicze powinny być na tyle komfortowe i funkcjonalne, aby zamieszkujące je osoby mogły po ciężkim dniu pracy odpocząć i zregenerować siły. Co warto wiedzieć o takich noclegach? Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając kwatery dla swoich pracowników?


Podstawowe informacje o noclegach pracowniczych


W większości przypadków, kwatery są wynajmowane na dłuższy okres, dlatego warto dokładnie przeanalizować oferty dostępne na rynku.
  • Kwatery pracownicze, jak sama nazwa wskazuje, to miejsca, w których przez dłuższy lub krótszy czas mieszkają pracownicy. Ich obecność jest związana z wykonywaniem różnego rodzaju prac.
  • Wybierając tego typu miejsca, warto zwrócić uwagę m.in. na ich lokalizację. Dogodny dojazd samochodem i środkami komunikacji publicznej to niewątpliwy plus. Niezwykle istotny jest również swobodny dostęp do darmowego parkingu.
  • Warto wybierać obiekty, w których znajdują się dwu lub trzyosobowe pokoje. Zbyt duże zagęszczenie pracowników w jednym pomieszczeniu sprawia, że odpoczynek i relaks bywają utrudnione.
Ponadto, w każdym pokoju powinna znajdować się łazienka. Niestety to udogodnienie nie jest dostępne we wszystkich obiektach oferujących kwatery pracownicze. Wspólne łazienki są znacznie mniej komfortowe. W sytuacji gdy wszyscy pracownicy kończą pracę o tej samej godzinie, często tworzą się do nich kolejki.


Wyposażenie kwater pracowniczych


W chwilach wolnych od pracy, dobrze jest mieć możliwość urozmaicenia sobie czasu. Niektóre kwatery są wyposażone w telewizory, które stanowią świetną rozrywkę, m.in. w trakcie dni wolnych od obowiązków.
  • W pobliżu kwater powinny znajdować się także sklepy i restauracje. Jest to duże udogodnienie, dzięki któremu pracownicy mogą szybko zaopatrzyć się w artykuły pierwszej potrzeby.
  • Dodatkowym atutem miejsc noclegowych jest swobodny dostęp do Internetu. Pracownicy chętnie wykorzystują sieć do oglądania filmów, czytania artykułów, a także do komunikacji z rodziną i przyjaciółmi
  • Warto wiedzieć, że niektóre obiekty oferują dostęp do kawy i herbaty, dzięki czemu pracownicy nie muszą jej samodzielnie przygotowywać. Nie ma nic lepszego na rozbudzenie jak łyk aromatycznego napoju, który pobudza do działania.
Odpowiednio wybrane kwatery pracownicze pozytywnie wpływają na morale. Te z kolei w bezpośredni sposób przekładają się na wydajność. Bez względu na to czy pobyt jest długi, czy krótki, pracownik zawsze powinien czuć się komfortowo.


Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Magnes Noclegi z Rokietnicy - https://www.magnesnoclegi.pl/.


Autor: R|17|07|2020|T


Galerie powiązane z tym wydarzeniem:


  • Inne informacje:


Wałeckie Centrum Kultury - najbliższe imprezy i wydarzenia

KINO TĘCZA - Co jest grane?

Wybrane zdjęcia z życia Wałeckiego Centrum Kultury

Wałecka wypożyczalnia strojów Powiatowe Prezentacje LATO Z RADIEM 2015 Dyktando dla VIP-ów Festyn rodzinny z WCK 2014 r. Tak grała wałecka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy '2014 Jak zostać SEX GURU - Tomasz Kot