Niezapomniana wycieczka Peru Boliwia Chile z biurem podróży

Niezapomniana wycieczka Peru Boliwia Chile z biurem podróży

Świat jest piękny i zawsze warto odkrywać nowe miejsca. Wycieczka do Ameryki Południowej to, z całą pewnością będzie niezapomniane przeżycie dla wszystkich fanów mocnych wrażeń. Dlaczego? Ameryka Południowa pełna jest bowiem ciekawych miejsc, zupełnie innych, niż te znane z Europy, czy Stanów Zjednoczonych. Ogromna różnorodność, jeśli chodzi o roślinność oraz zwierzęta sprawi, że podczas takiego wyjazdu nie można się nudzić! Wybór zorganizowanej wycieczki to pewność, że zrealizowane zostaną wszystkie najważniejsze atrakcje, a podróżnicy wrócą do domu z uśmiechami na twarzach. Warto zdecydować się, póki są jeszcze wolne terminy!

Argentyna i wszystko, co warto w niej zobaczyć


Argentyna jest częstym celem europejskich wycieczek. Głównie dlatego, że jako kraj jest dość bezpieczna, a rozwojem wcale nie odbiega od innych wielkich miast w Stanach Zjednoczonych, czy Europie. Dodatkowo na jej obszarze znajduje się wiele miejsc wartych uwagi. Na samym początku warto jednak zwiedzić Buenos Aires, a głównie jego starą część z takimi zabytkami jak Plaza de Mayo, przy którym stoi katedra, ratusz oraz pałac prezydencki Casa Rosada. Warto też wybrać się na degustację lokalnych przysmaków oraz argentyńskiego wina, które cieszy się renomą na całym świecie. Będąc w Argentynie, koniecznie należy wybrać się także do Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Można zaobserwować tam unikatowe gatunki drzew oraz kwiatów.


Co warto zobaczyć w Chile


O tym, co warto zobaczyć w Chile, można by pisać całe przewodniki! Wycieczka Peru Boliwia Chile nie byłaby przecież kompletna bez zobaczenia najpiękniejszych miejsc w ostatnim z tych państw. Interesującym przeżyciem na pewno będzie rejs kanałem Cockburn, który kończy się jeszcze piękniejszymi widokami. Łódką wpływa się bowiem bezpośrednio do fiordu Agostini, znajdującego się w sercu dzikich Gór Darwina. Zaobserwować można tam prawdziwy cud natury, gdyż lodowce spływają ze skalistych szczytów gór wprost do morza. Spacer w takiej okolicy, z całą pewnością będzie jednym z najpiękniejszych przeżyć. Ciekawą atrakcją będzie także dopłynięcie do wyspy Magdaleny i spacer jej wybrzeżem prosto do latarni morskiej, która jest znakiem dla statków, które przeprawiają się przez cieśninę Magellana.


Brazylia, czyli nie tylko Rio de Janeiro


Wiele osób, słysząc o Brazylii, automatycznie zaczyna rozmyślać o karnawale w Rio de Janeiro. Faktycznie jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli na świecie, ale z całą pewnością nie należy kojarzyć Brazylii tylko z nim, ponieważ ma ona naprawdę wiele do zaoferowania! Będąc w tym kraju, z całą pewnością należy wybrać się do Manaus. Z tego miejsca jest już blisko do tak zwanego zbiegu wód, czyli miejsca, w którym prawdziwie czarne wody rzeki Rio Negro, łącząc się z żółtym nurtem błotnistej Rio Solimoes. Po połączeniu płyną już dalej jako potężna Amazonka. To właśnie w tych okolicach zaczyna się wielka dżungla amazońska. Pobyt w Brazylii to także doskonała okazja do skosztowania lokalnych produktów, na przykład ryb, które zamieszkują Amazonkę i sprzedawane są jedynie w tamtych okolicach. Warto też spróbować lokalnych trunków i odprężyć się przy tradycyjnej muzyce.


Wycieczka Peru Boliwia Chile ma naprawdę dużo do zaoferowania każdemu, kto nastawiony jest na poznawanie świata oraz na nowe przygody. Możliwość zobaczenia na własne oczy tak unikatowych miejsc jest szansą nie do przegapienia! Warto przynajmniej raz w życiu wybrać się do Ameryki Południowej i przekonać się o tym, że faktycznie posiada ona silną siłę przyciągania i ten, kto już raz zakochał się w tej części świata, już na zawsze będzie pod jej wrażeniem. Wyprawa do Ameryki Południowej to okazja do odwiedzenia miejsc niezniszczonych przez ludzką kulturę, takich jak właśnie dzikie tereny dżungli amazońskiej, czy zapierające dech w piersiach lodowce i zbiegi rzek. Na pewno to wszystko warte jest każdych pieniędzy, a przeżyte w tak niesamowitych miejscach, chwile, zostaną w sercu już na zawsze i będą dobrym wspomnieniem do końca życia.Autor: R|04|19|2019|T


Galerie powiązane z tym wydarzeniem:


  • Inne informacje:


Wałeckie Centrum Kultury - najbliższe imprezy i wydarzenia

KINO TĘCZA - Co jest grane?

Wybrane zdjęcia z życia Wałeckiego Centrum Kultury

Dni Sztuki Recyklingu Dyktando dla gimnazjalistów-Jak to napisać? Cykl spotkań z historią - prowadzący Leszek Jóźwik Grupa Rafała Kmity Biblioteka z dinozaurami Podarunek Królewej Jezior 2010 r. FAJFY SANATORYJNE