Czym różni się angielski biznesowy od zwykłego angielskiego?

Czym różni się angielski biznesowy od zwykłego angielskiego?

Dla niektórych między angielskim biznesowym i zwykłym nie ma żadnej różnicy. Jednak nieco swoją formą się różnią. Osoby, które na co dzień mają styczność z angielskim, z pewnością powinny poznać go od strony biznesowej. Ułatwia to przede wszystkim komunikacje pod względem zawodowym, dając duże możliwości rozwoju.

Jak wygląda angielski biznesowy w praktyce?


Zajęcia angielskiego biznesowego w szkole różnią się od lekcji zwykłego angielskiego. Przede wszystkim najczęściej wymaga się pewnej znajomości podstaw i ogólnych umiejętności. Kursy dedykowane są zatem dla osób, które znają angielski na poziomie średniozaawansowanym lub zaawansowanym. Na kursie zazwyczaj trenujesz wiele sytuacji w środowisku biznesowym. Dlatego szkolenia z Business English jest dla osób, które na co dzień posługują się angielskim zawodowo. Z pewnością przyda się tym, którzy prowadzą negocjacje, spotkania biznesowe, prezentują sprawozdania, czy obsługują międzynarodowych klientów. Angielski biznesowy rozwija również wszelkie zawodowe umiejętności. Na zajęciach omówisz tematy z zakresu zarządzania, ekonomii, marketingu, czy rekrutacji, a także pojawią się lekcje związane z pisaniem, czytaniem i mówieniem. Angielski dla biznesu to możliwość udoskonalania swojej wiedzy i budowania umiejętności komunikacyjnych w obszarze Business English.


Angielski biznesowy a zwykły ? różnice


Język angielski, którego uczyliśmy się albo uczymy w szkole lub na studiach to w głównej mierze język potoczny, którego używa się na co dzień w nieformalnych sytuacjach. Poznajesz słówka, zwroty i gramatykę niezbędne w codziennym życiu, ułatwiające prawidłową komunikację z innymi. Angielski biznesowy to nic innego, jak specjalistyczny język wraz z terminologią, która jest charakterystyczna dla szeroko pojętego biznesu. Dzięki Business English nauczysz się specjalistycznych słówek i sformułowań, które przydadzą się do prezentowania danych, raportów, prezentacji, negocjacji, argumentacji czy rozmów kwalifikacyjnych. Wiele zwrotów w Business English zmieniają wypowiedź na bardzo formalną, dlatego uczysz się dużej ilości słownictwa, które przydadzą się podczas zawodowych sytuacji. Tego właśnie wymaga biznes ? profesjonalnego podejścia nawet pod kątem językowym.


źródło zdjęcia: freepik.comAutor: R|03|20|2019|T


Galerie powiązane z tym wydarzeniem:

Wałeckie Centrum Kultury - najbliższe imprezy i wydarzenia

KINO TĘCZA - Co jest grane?

Wybrane zdjęcia z życia Wałeckiego Centrum Kultury

Spotkanie autorskie z Antoniną Malec Mały Konkurs Recytatorski 2015 r. Narodowe czytanie Warsztaty plastyczne dla dzieci