Depilacja laserowa - najlepszy sposób usuwania owłosienia

Depilacja laserowa - najlepszy sposób usuwania owłosienia

Zmagasz się z problemami nadmiernego owłosienia? Sprawdź jakie możliwości daje Ci medycyna estetyczne.

Obecnie można wymienić co najmniej kilkanaście metod depilacji. Ze względu na skuteczność i trwałość efektów zdecydowanie najpopularniejsza jest depilacja laserem diodowym. Jak działa laser diodowy Poznań? Na czym polega zabieg i jak się do niego przygotować?

Laserowa depilacja Poznań ? na czym polega?

Laserowe usuwanie owłosienia Poznań możliwe jest dzięki obecności w mieszkach włosowych melaniny. Jest to dobrze znany barwnik, który odpowiada za zmianę koloru skóry wskutek oddziaływania promieni świetlnych. Jednak melanina pochłania również światło lasera. Zgromadzona tym sposobem energia doprowadza do zniszczenia mieszka włosowego.

Trwały efekt zabiegu

Warto podkreślić, że depilacja laserowa Poznań to zabieg dający trwałe efekty. Jeżeli zostanie poprawnie wykonany, włosy z pewnością nie będą odrastały. Należy jednak podkreślić, że usunięcie części z nich może być niemożliwe. Mowa o najjaśniejszych włosach, niemal całkowicie pozbawionych melaniny. Nie są one w stanie pochłonąć ilości energii wystarczającej do zniszczenia mieszka włosowego. Z tego samego powodu laserowa depilacja Poznań jest znacząco utrudniona u osób o jasnym owłosieniu. Jednak dzięki odpowiedniej liczbie powtórzeń zabiegu zwykle udaje się zredukować owłosienie do poziomu, na którym jest niemal niezauważalne.

Depilacja laserowa Poznań ? przebieg zabiegu

Usuwanie owłosienia Poznań przy użyciu lasera diodowego to relatywnie prosty i nieinwazyjny zabieg. Jednakże wymaga on pewnego przygotowania. Przede wszystkim, niektóre stale zażywane leki mogą okazać się przeciwwskazaniem. Ponadto, przeprowadzenie zabiegu uniemożliwia świeża opalenizna oraz otwarte rany. Fachowcy pracujący w Dermexpert ? wiodącym salonie medycyny estetycznej w Poznaniu ? określają, czy występują jakiekolwiek przeciwwskazania, nie dopuszczając do zabiegu osób, dla których byłby on zagrożeniem.

Jeżeli chodzi o sam zabieg, depilacja laserowa Poznań polega na naświetlaniu wybranych miejsc na skórze specjalną diodą przekazującą energię do mieszka włosowego. Warto mieć na uwadze, że zwykle laser diodowy Poznań musi zostać użyty kilka razy. Jak wcześniej wspomniano najjaśniejsze i najsłabsze włosy są trudne do usunięcia, przez co trzeba dostarczyć im większej ilości energii w kilku dawkach.

Co po zabiegu?

Głównym wskazaniem po zabiegu jest unikanie wysokich temperatur. Niewskazane są zatem ciepłe kąpiele ani wizyty w saunie. Ponadto, przez około miesiąc należy unikać opalania. W obszarach, które zostały wydepilowane, nie należy również używać spirytusu, ani zawierających go kosmetyków. Należy jednak podkreślić, że czas, przez który wskazana jest szczególna ostrożność, mocno zależy od jednostki. Dlatego też po depilacji laserowej Poznań warto pozostać pod opieką specjalisty, który poinformuje, kiedy można już zapomnieć o zabiegu.Autor: R|23|08|2018|T


Galerie powiązane z tym wydarzeniem:


  • Inne informacje:


Wałeckie Centrum Kultury - najbliższe imprezy i wydarzenia

KINO TĘCZA - Co jest grane?

Wybrane zdjęcia z życia Wałeckiego Centrum Kultury

Spektakl teatralny 'Zamknięty świat' Lekcja biblioteczna dla 6-latów z Przedszkola nr 8 XII Konkurs wiedzy - Czy znasz dzieje Ziemi Wałeckiej Spotkanie autorskie z Jarosławem Ciechanowiczem Wyspa Piratów Konkurs Recytatorski Cała Polska czyta dzieciom - czytanie bajek i baśni Koncert Żanny Biczewskiej Dni Sztuki Recyklingu 2015 r.