Efektywne spędzanie czasu z pociechami

Efektywne spędzanie czasu z pociechami

Ciepłe popołudnia oraz coraz dłuższe dni sprawiają, że chętniej spędzamy wolny czas na świeżym powietrzu oraz podejmujemy ulubione aktywności czy hobby. Gdy mamy dzieci, musimy pamiętać, aby efektywnie wypełnić im czas, równoważąc obowiązki, naukę i zabawę.

Nie tylko zajęcia dodatkowe


Nasze dzieci powinny decydować, jakie hobby i pasje wypełnią ich godziny po szkole. Oczywiście powinniśmy im pomóc dokonać właściwego wyboru, jednak absolutnie nie możemy przeciążać naszej pociechy godzinami żmudnych zajęć, które zupełnie jej nie interesują, np. grą w tenis, jeśli woli piłkę nożną, baletem, jeśli chciałoby się nauczyć gry na fortepianie. Dzieciom powinno zostawiać się kilka wolnych popołudni, by przez zabawę same odkryły, co tak naprawdę sprawia im najwięcej radości.


Spacery, rowery i sport


Już od najwcześniejszych miesięcy, gdy tylko nasze dzieci nauczą się chodzić powinniśmy zachęcać je do aktywności fizycznej poprzez zabawę. Hulajnoga, spacery, rolki, rowerki powinny być na stałe wpisane w rytm waszego dnia, przez co dzieci wykształcają tężyznę fizyczną i koordynację ruchową.


Wspólne posiłki i gotowanie


Racjonalne przygotowywanie posiłków to obowiązek każdego rodzica. Należy w dziecku wyrobić przyzwyczajenie wybierania wartościowych produktów, co zaowocuje w przyszłości zdrowiem, dobrym wyglądem i świetnym samopoczuciem. Zachęć dziecko do pomocy w krojeniu warzyw, wymyślaniu przepisów czy nakrywaniu stołu, łącząc to z zabawą.


W czasie deszczu


Telewizja, Internet i gry multimedialne też są świetnym wyborem, jeśli zachowamy umiar i będziemy wybierać odpowiednie filmy i programy. Jeśli nie mamy pomysłu, warto wybrać kino, niektóre są specjalnie dostosowane do potrzeb dzieci i emitują najlepsze i najzabawniejsze filmy, a także organizują festiwale filmowe. Chociażby repertuar kin we Wrocławiu ma bardzo szeroką ofertę najnowszych bajek dedykowaną specjalnie dla najmłodszych.


Łyk kultury


Od czasu do czasu wybranie się do teatru, na koncert czy do filharmonii należy się nie tylko dorosłym, ale przede wszystkim dzieciom, aby wyrobić w nich poczucie wrażliwości na sztukę i piękno. Jeśli akurat nie ma odpowiedniego repertuaru, świetnym pomysłem jest muzeum i galeria sztuki.


Dzięki takim formom spędzaniu wolnego czasu twoje dziecko ukształtuje pasje, które być może ukształtuje jego dalsze życie.


Źródła:Autor: R|25|05|2018|T


Galerie powiązane z tym wydarzeniem:


  • Inne informacje:


Wałeckie Centrum Kultury - najbliższe imprezy i wydarzenia

KINO TĘCZA - Co jest grane?

Wybrane zdjęcia z życia Wałeckiego Centrum Kultury

Festiwal Rękodzielniczy Stroik Świąteczny - konkurs Kurs komputerowy Koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP Wojewódzki Przegląd Prac Plastyków Nieprofesjonalnych LATO Z RADIEM FAJFY SANATORYJNE Wystawa interaktywna