Na czym polega internetowa wymiana walut?

Na czym polega internetowa wymiana walut?

Pierwszy e-kantor został uruchomiony w Polsce w kwietniu 2010 roku. Od tamtej pory z roku na rok sukcesywnie przybywa mnóstwo nowych marek, które prześcigają się w ofertach dotyczących internetowej wymiany walut. Proces ten - swoiste novum, zwłaszcza dla osób starszych, stał się fenomenem głównie pośród ludzi młodych oraz tych w wieku prokreacyjnym. Tego rodzaju rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet. O jakich walorach mowa? W jaki sposób działają wspomniane e-kantory i wreszcie - na czym polega internetowa wymiana walut?

E-kantor - zalety


Internetowe kantory wymiany walut odznaczają się szeregiem zalet, które pozwalają odciągnąć klientów na swoją stronę. W efekcie z wolna w niepamięć odchodzą kantory stacjonarne, które w czasie reformacji ustroju przeżywały pełen rozkwit. Do najważniejszych atutów, przemawiających za kantorami funkcjonującymi bezdyskusyjnie należy oszczędność czasu. Wymiany możemy dokonać w sposób błyskawiczny, siedząc wygodnie przed własnym biurkiem. Z tej zalety wynika również inna - czyli ograniczenie ryzyka. W przypadku większych kwot nie musimy chodzić do kantoru stacjonarnego, co sprawia, że ryzyko utraty dużej sumy pieniędzy w trakcie rabunku, kradzieży czy zgubienia znacząco maleje. Ostatnią kluczową zaletą jest konkurencja rynkowa kantorów internetowych - wiele z nich przygotowała mnóstwo promocji, rabatów oraz gratyfikacji, które pozwalają na zwiększenie możliwości w działaniach klientów oraz zaoszczędzenie pieniędzy.


Funkcjonowanie e-kantorów


Dokonanie wymiany waluty z wykorzystaniem e-kantoru jest banalnie proste. Polega ono na skorzystaniu z platformy. Zakładamy na niej zupełnie za darmo dwa konta - złotówkowe oraz walutowe. Cały proces transakcji opiera się na dwóch przelewach. Pierwszy dotyczy przelewu z konta złotówkowego na rachunek e-kantoru, drugi zaś jest przelewem zwrotnym w walucie obcej. Wymiana przebiega praktycznie tak samo na wszystkich portalach walutowych w naszym kraju.


Autor: R|02|05|2018|T


Galerie powiązane z tym wydarzeniem:


  • Inne informacje:


Wałeckie Centrum Kultury - najbliższe imprezy i wydarzenia

KINO TĘCZA - Co jest grane?

Wybrane zdjęcia z życia Wałeckiego Centrum Kultury

Dzień Pluszowego Misia Warsztaty artystyczne Ferie z WCK - Zimowy kurs tańca Koncert Katarzyny Nosowskiej Szyk-Styl-Zdrowie Recital Michała Milowicza  oraz aukcja charytatywna. Jak to napisać? Czytające gąsieniczki