Majestatyczne, budzące podziw... komfortowe Tatry

Majestatyczne, budzące podziw... komfortowe Tatry

Tatry to prawdziwie królewskie pasmo górskie. To o nich myślimy w pierwszej kolejności, kiedy słyszymy hasło "góry". Nic dziwnego - ich majestatyczne piękno od wieków zachwyca turystów, zarówno tych zaprawionych w górskich wyprawach, jak również tych, którzy bardziej preferują podziwianie górskich szczytów niż ich zdobywanie. Jeśli Tatry to i Zakopane. Nie bez powodu właśnie to miasto, nawiasem mówiąc najwyżej położone miasto w kraju, jest nazywane zimową stolicą Polski. Ale prawda jest taka, że w tym wyjątkowym zakątku, położonym u podnóża Tatr, turyści są zawsze - bez względu na porę roku, bo zawsze jest tu co robić!


Babie lato i jesień w Tatrach


Urok polskich gór, skąpanych w słonecznych promieniach, mieniących się różnobarwnymi liśćmi, znany jest chyba każdemu. Dla szczególnego uroku Tatr nie bez znaczenia zaś są wysokie, strzeliste szczyty, malownicze polany, mieniące się w blasku słońca tafle jezior - to kusi turystów. Ale nie tylko to. Dlaczego Zakopane jest tak chętnie odwiedzane? To miejsce wiecznie tętniące życiem. Tutaj zawsze coś się dzieje. Jak wiadomo, największe oblężenie Zakopane przeżywa latem i zimą, jednak babie lato obserwowane w Tatrach również zachwyca. Warto więc zajrzeć w ten zakątek kraju jesienią, bowiem mamy wówczas niezwykłą okazję kontemplować piękno natury w ciszy i spokoju. Znacznie mniejsza ilość turystów, o wiele bardziej przystępne ceny, optymalna pogoda na długie wyprawy - bądźmy na "tak" dla jesieni w górach.


Jedyne w swoim rodzaju Krupówki


Zakopane kojarzy się nam z jednym z najbardziej popularnych jezior w Polsce, Morskim Okiem, bowiem jest idealną bazą wypadową, kojarzy się też z Gubałówką, Kasprowym Wierchem i oczywiście ponad wszystko z Krupówkami. O tym niesamowitym deptaku słyszał w Polsce każdy, nawet jeśli nie miał okazji być - warto nadrobić zaległości. Krupówki, będące prawdziwym turystycznym sercem miasta, to zdecydowanie najlepsze miejsce na nocleg w Zakopanym - wszystko jest tutaj na wyciągnięcie ręki. Warto zatrzymać się w Aries Hotel & SPA, który zlokalizowany jest właśnie w centrum miasta, tuż przy słynnym deptaku. Luksusowy obiekt oferuje nie tylko górskie przysmaki, jedyne w swoim rodzaju stylowe wnętrza, ale również bogatą ofertę zabiegów w tutejszym SPA (www.hotelaries.pl/dr-irena-eris-beauty-partner).


Poznaj smak Zakopanego


Zakopane to prawdziwy raj dla podniebienia. Można skosztować tutaj absolutnie każdej kuchni, choć prym wiodą typowo regionalne przysmaki, jak golonki, placki po zbójnicku, moskale i fantastyczne oscypki - to tylko niektóre z dań, jakie serwują tutejsze karczmy i restauracje.


Z kolei rajem dla duszy będzie możliwość obcowania z wyjątkową, niepowtarzalną kulturą i historią Zakopanego. Piękny kościółek Matki Boskiej Częstochowskiej, kapliczka św. Andrzeja i św. Benedykta, kościół św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie, pustelnia Brata Alberta, wyjątkowy w skali całego kraju stary cmentarz na Pęksowym Brzyzku - to tylko niektóre z zakopiańskich zabytków. Warto zajrzeć też do licznych muzeów i galerii, które są kwintesencją zakopiańskiej kultury i historii.


Autor: R|13|01|2017|T


Galerie powiązane z tym wydarzeniem:


  • Inne informacje:


Wałeckie Centrum Kultury - najbliższe imprezy i wydarzenia

KINO TĘCZA - Co jest grane?

Wybrane zdjęcia z życia Wałeckiego Centrum Kultury

Koncert Letni 2009 - Duet Hit Książki i audiobooki zakupione z dotacji Ministerstwa Kultury Koncert - Anna Maria Jopek Koncert Carrantuohill