Ciekawe wydarzenia w Trójmieście

Ciekawe wydarzenia w Trójmieście

Wakacje to niewątpliwie czas, w którym organizowanych jest wiele różnego rodzaju wydarzeń artystyczno-kulturalnych. Nie inaczej jest i w tym roku w Trójmieście.

Do największych wydarzeń należy oczywiście Festiwal Szekspirowski (SzekspirOFF), którego współorganizatorem jest trójmiejski Teatr Szekspirowski - więcej informacji znajdziemy na stronie: teatrszekspirowski.pl

Trójmiasto to nie tylko teatr, to także region wielu zabytków i atrakcji turystycznych. Wśród nich warte obejrzenia są przede wszystkim: Bursztynowy Stadion PGE Arena Gdańsk - ogłoszony jednym z najpiękniejszych stadionów w Europie, jeśli nie na świecie. Wykonany specjalnie na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie i do tej pory pełniący dalej swoją funkcję.

Molo w Sopocie także powinno być obowiązkową pozycją do odwiedzenia. Tłum ludzi, małe straganiki, ale i niezwykła atmosfera. Jednym z nowych atrakcji Sopotu jest Krzywy Domek. Bardzo ciekawy przykład architektoniczny, co roku przyciągający wielu turystów. Będąc w Gdyni, nie powinniśmy także pominąć miejskiego akwarium z wieloma okazami wspaniałych zwierząt.

Na wybrzeżu możemy zwiedzić dwa przykłady niesamowitych polskich okrętów. Pierwszy to okręt wojenny Błyskawica, drugi natomiast to żaglowiec, Dar Pomorza. Pamiętajmy, że Trójmiasto to przede wszystkim morze. A jeżeli morze to i oczywiście piękne polskie piaszczyste plaże. Słońce, fale i ciepły piasek - wspaniałe warunki do odpoczynku.

Będąc w Gdańsku, powinniśmy się także nieco zaznajomić z historią tego miasta, która z resztą miała bezpośredni wpływ na historię Polski i Europy, a kto wie, czy nie i całego świata. Mowa tutaj oczywiście o wydarzeniach w Stoczni. Dźwigi Stoczniowe a przede wszystkim Pomnik Poległych Stoczniowców są symbolem tamtejszych wydarzeń. W Gdańsku powinniśmy także odwiedzić takie miejsca jak główne miasto czy też zabytkowy Żuraw oraz Ośrodek Kultury Morskiej.

Trójmiasto jest wspaniałym przykładem regionu, gdzie nowoczesność może idealnie współgrać z tradycją i historią. Warte odwiedzenia i zwiedzenia, szczególnie że cieszy turystów ogromem atrakcji, także tych rozrywkowych.


Autor: R|26|08|2016|T


Galerie powiązane z tym wydarzeniem:


  • Inne informacje:


Wałeckie Centrum Kultury - najbliższe imprezy i wydarzenia

KINO TĘCZA - Co jest grane?

Wybrane zdjęcia z życia Wałeckiego Centrum Kultury

'Ojczyzna polszczyzna...' Wernisaż Powiatowej Wystawy Artystów Nieprofesjonalnych Koncert Stanisławy Celińskiej Warsztaty dla dzieci - rytmika 70- lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej Spotkanie z Anną Marią Wesołowską Michał Bajor - koncert Warsztaty filcowania na mokro Warsztaty decoupage na drewnie