Wakacje nad polskim morzem

Wakacje nad polskim morzem

Każdy polski turysta choć raz powinien odwiedzić polskie morze. A kiedy już tego dokona, z całą pewnością zapragnie powracać w te okolice częściej! Co takiego ma w sobie polskie wybrzeże, iż każdy zakochuje się w nim "od pierwszego wejrzenia"?

Każdy polski turysta choć raz powinien odwiedzić polskie morze. A kiedy już tego dokona, z całą pewnością zapragnie powracać w te okolice częściej! Co takiego ma w sobie polskie wybrzeże, iż każdy zakochuje się w nim "od pierwszego wejrzenia"?


Cudowne piaszczyste plaże, czyste, zadbane kąpieliska, świeże powietrze przepełnione jodem, świetna infrastruktura turystyczna w większości nadmorskich miejscowości o charakterze turystycznym. Na szczególną uwagę zasługuje między innymi Półwysep Helski. Co takiego można tam robić, co zobaczyć, jak spędzać czas?


Na obszarze mezoregionu, którym jest Mierzeja Helska, położone są takie miejscowości jak Hel, Jastarnia, Chałupy, częściowo Władysławowo. Nie można pominąć Kuźnicy i Juraty, które często uznawane są błędnie za oddzielne miejscowości, bowiem w rzeczywistości stanowią one części miasta Jastarni. Każdy, kto pragnie spędzić czas aktywnie i lubi zwiedzać, koniecznie powinien odwiedzić wspomniany Hel, gdzie znajdzie między innymi Muzeum Obrony Wybrzeża, Skansen Broni Morskiej, Muzeum Rybołówstwa Morskiego wraz z wieżą widokową, a także Latarnię Morską Hel, Fokarium. Z kolei miłośnicy przyrody na pewno dobrze będą się czuć w Jastarni, gdzie urządzona została ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna o nazwie Torfowe Kłyle.


Kolejną ciekawą propozycją jest wycieczka Rewą Mew, mielizną która ciągnie się od Mierzei Helskiej na wysokości Kuźnicy po Cypel Rewski na wysokości Rewy. Tą trasą każdego roku organizowany jest Marsz Śledzia. Głębokość Rewy Mew to około jeden metr, poza jednym miejscem zwanym Głębinką. Niedaleko Chałup z kolei znajduje się obszar o nazwie Uroczysko Każa, które wchodzi w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i naprawdę jest miejscem o szczególnych walorach przyrodniczych oraz krajobrazowych.


Decydując się na wypoczynek na obszarze Mierzei Helskiej, z całą pewnością warto przed wyjazdem dobrze zaplanować pobyt, aby móc wykorzystać czas jak najbardziej efektywnie, aby jak najwięcej zwiedzić. Odległości pomiędzy poszczególnymi miejscowościami nie są duże, zatem wybierając się samochodem, można bez trudu poznać wiele atrakcyjnych miejsc. Podróż z Helu do Władysławowa nie powinna zająć więcej niż około godzinę.


Podróżowanie po okolicach półwyspu wymaga znalezienie odpowiedniego miejsca do wypoczynku. Po całym dniu aktywności z pewnością przyda się relaks w spa z widokiem na morze. Taką ofertę posiada wiele luksusowych nadmorskich hoteli m.in. Bryza Resort & SPA gdzie każdy gośc może poczuć się wyjątkowo. To miejsce, w którym czas mógłby się zatrzymać:


Adres hotelu
Bryza sp. z o.o.
ul. Międzymorze 2
84-141 Jurata
tel. 58 675 51 00
www.bryza.pl


Autor: R|021|06|2015|T


Galerie powiązane z tym wydarzeniem:


  • Inne informacje:


Wałeckie Centrum Kultury - najbliższe imprezy i wydarzenia

KINO TĘCZA - Co jest grane?

Wybrane zdjęcia z życia Wałeckiego Centrum Kultury

Warsztaty filcowania na mokro Wernisaż Powiatowej Wystawy Artystów Nieprofesjonalnych Konkurs ortograficzny Powiatowe Prezentacjie Amatorskich Zespołów Teatralnych 2013 r Ferie z WCK - Ferie w bibliotece Recital Zbigniewa Zamachowskiego Dzika Afryka MOVE Week Kabaret Neo - Nówka