Mazurskie wakacje dla seniorów

Mazurskie wakacje dla seniorów

Czas spędzony na Mazurach pozwala seniorom odzyskać siły fizyczne i nabrać chęci do życia oraz sprawnego funkcjonowania. Można zająć się tam sobą samym i nie trzeba wcale się stresować brakiem relaksu oraz odpoczynku, niedoborem miłych chwil, pośpiechem.

Mazurskie wakacje dla seniorów są wyjątkowym czasem


Czas spędzony na Mazurach pozwala seniorom odzyskać siły fizyczne i nabrać chęci do życia oraz sprawnego funkcjonowania. Można zająć się tam sobą samym i nie trzeba wcale się stresować brakiem relaksu oraz odpoczynku, niedoborem miłych chwil, pośpiechem. Każda osoba potrzebuje zająć się sobą samym i nie może odkładać tego, co lubi na później - życie jest zbyt krótkie, aby je marnować na zmęczenie i stresowanie się obowiązkami dnia codziennego. Radość płynąca z relaksu sprawia, że każda osoba na pewno poczuje się optymalnie. Senior może wypoczywać samotnie, ale nie jest to konieczne.


Seniorzy lubią sport oraz aktywność fizyczną


Seniorzy są grupą coraz bardziej aktywną. Potrafią spędzać czas tak, jak lubią najbardziej. Mogą kupić kijki do nordic walkingu i spędzać czas na długich spacerach z kijkami. Wielu seniorów potrzebuje długich wędrówek, niektórzy lubią pływać lub żeglować. Uprawianie sportów jest bezpieczne i na pewno będzie przydatne. Każda osoba zakochana w jeziorach, lasach i świeżym powietrzu poczuje się na Mazurach niczym nowo narodzona. Zatem pora najwyższa odnaleźć się na nowo, znaleźć czas na relaks oraz odpoczynek. Jakość odpoczywania na Mazurach jest coraz wyższa: powstają nowe mariny, hotele, restauracje. W takich warunkach odpoczynek jest przyjemny oraz wyjątkowy. Można wybrać kemping lub znaleźć wygodną kwaterę prywatną. Niektóre firmy organizują wczasy dla seniorów pełne atrakcji oraz pozwalające odzyskać pełnię fizycznych sił, poznać inne osoby oraz nawiązać kontakty towarzyskie. Po powrocie można rozkoszować się oglądaniem zdjęć oraz cieszyć się najciekawszym sposobem odpoczywania.


Gdzie warto aktywnie odpocząć?


Jest wiele ciekawych miejsc, gdzie można fajnie odpocząć. Jednym z nich może być hotel ze spa na Mazurach Miłomłyn Zdrój, oferujący aktywny wypoczynek w jednym z pakietów dla seniorów do wyboru. Duża porcja ruchu, zajęcia ruchowe na basenie, nordic walking po pobliskich lasach to tylko część propozycji. Lokalizacja hotelu sprzyja miłośnikom wędrówek czy grzybobrania. Hotel posiada ponadto dobre zaplecze medyczne niezbędne do wykonywania wszystkich badań.


Autor: R|026|05|2015|T


Galerie powiązane z tym wydarzeniem:


  • Inne informacje:


Wałeckie Centrum Kultury - najbliższe imprezy i wydarzenia

KINO TĘCZA - Co jest grane?

Wybrane zdjęcia z życia Wałeckiego Centrum Kultury

Spotkania autorskiego z Krzysztofem Bukowskim Trash Story Głośne czytanie bajek- maj ''Wiosną pięknieje świat'' - konkurs Młodzieżowa Grupa Teatralna 'Bez Presji' - warsztaty Koncert - KULT Spotkanie autorskie z Wiesławą Pyrcz Koncert - Zembaty Warsztaty zrób to sam - choinka