Światowy Dzień Kota
"KOT W LITERATURZE"

Światowy Dzień KotaŚwiatowy Dzień Kota

17 lutego 2010 r. odbyło się spotkanie przedszkolaków z Przedszkola nr 5 grupa 6-latków "Muchomorki" w Wałczu w oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej Wałeckiego Centrum Kultury. Pani Grażyna Lazarowska- bibliotekarka oddziału dla dzieci i młodzieży przybliżyła dzieciom postać kota w literaturze, pokazała książki w których kot jest jedną z postaci oraz przygotowaną wystawkę książek. Następnie swoje skojarzenia z tym zwierzątkiem dzieci przelały na arkusze papieru. Spotkanie odbyło się z okazji Światowego Dnia Kota, który przypada właśnie 17 lutego.

Światowy Dzień Kota

Światowy Dzień Kota (ang. World Cat Day, wł. Giornata mondiale del gatto) to święto mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka. Jest obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech(2).
W Polsce obchodzony po raz pierwszy w 2006 z inicjatywy Miesięczników "Kot" i Cat Club Łódź.
Wojciech Albert Kurkowski, pomysłodawca obchodów tego święta, propaguje akcje pomocy bezdomnym kotom pod hasłem "Rasowce – dachowcom", podczas której kluby felinologiczne z Felis Polonia zbierają dary na rzecz pomocy bezdomnym zwierzętom.
W Stanach Zjednoczonych Narodowy Dzień Kota (ang. National Cat Day) obchodzony jest 29 października(3).

Światowy Dzień KotaŚwiatowy Dzień Kota


Autor: Krystyna Kalwasińska


Galerie powiązane z tym wydarzeniem:


  • Inne informacje:


Wałeckie Centrum Kultury - najbliższe imprezy i wydarzenia

KINO TĘCZA - Co jest grane?

Wybrane zdjęcia z życia Wałeckiego Centrum Kultury

Ferie w bibliotece Z historią miasta na Ty Kabaret Łowcy.B Spotkania z literaturą świata Letni kiermasz ksiązki za 1 zł Warsztaty musicalowe - ferie luty 2010 Cykl spotkań z historią - prowadzący Leszek Jóźwik Wernisaż Wojewódzkiego Przeglądu Plastyków Nieprofesjonalnych Musical - Kwiaty we włosach