Firma budowlana bramy drzwi oknaAgroturystyka Brokowogroomer Wałcz psi fryzjer strzyżenie psainformatoryspływy kajakowe
Scrabble Słownik Scrabble Litery scrabblekuchnie na wymiar WałczStacja kontroli pojazdów Wałcz klimatyzacja napełnianie serwis samochodowyPrzepisy na Thermomix kiełki kiełkowanieHolandia busy Niemcy Belgia

Wynajem długoterminowy biura czy kupno lokalu?


Wynajem długoterminowy biura czy kupno lokalu?Każde przedsiębiorstwo potrzebuje jakiegoś lokalu, który będzie stanowić siedzibę firmy. Trzeba przy tym pamiętać o tym, że wybór biura jest niezwykle istotny, gdyż związane jest to z niemałymi nakładami finansowymi.


Oczywiście każdy przedsiębiorca pragnie zoptymalizować koszty, szukając najkorzystniejszych dla swojego biznesu rozwiązań. Pojawia się pytanie ? czy bardziej opłacalne będzie kupienie biura czy też może ekonomiczniejszą opcją jest wynajem lokalu użytkowego? Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi i w każdym przypadku należy kierować się swoimi indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami oraz możliwościami finansowymi. Liczy się nie tylko wielkość firmy, ale także liczba pracowników, budżet firmowy czy też plany rozwojowe. Zarówno najem, jak również kupno lokalu ma swoje plusy i minusy.

Biuro na własność

Posiadanie własnego biura z pewnością wiąże się z wieloma korzyściami dla przedsiębiorcy i wiele osób chciałoby wejść w posiadanie lokalu użytkowego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wiąże się to z koniecznością posiadania dużego kapitału, a zainwestowane w lokal pieniądze stają się długoterminowym zamrożeniem firmowego kapitału. Z pewnością nie jest to dobre rozwiązanie dla małych firm z ograniczonym budżetem czy tych, które nie mają jeszcze stabilnej pozycji na rynku. Z kolei przedsiębiorcy dysponującymi wolnymi środkami, których nie planują w niedalekiej przyszłości zainwestować w rozwój biznesu czy wdrożenie nowych technologii, kupno biura jest jak najbardziej trafną decyzją. Plusem takiej inwestycji jest z pewnością to, że firma zyskuje nie tylko miejsce do pracy, ale także atrakcyjne aktywo, które dodatkowo może być wykorzystane jako zabezpieczenie w przypadku chęci zaciągnięcia kredytu. Zamiast więc płacić co miesiąc za wynajem, można spłacać ratę, a po zakończeniu okresu kredytowania, lokal staje się własnością firmy.

A może jednak wynajem biura Toruń?

Na wynajem biura decyduje się coraz więcej firm, a szczególnie tych dopiero co zaczynających swoją przygodę. Jest to więc świetna opcja dla małych przedsiębiorstw, które nie posiadają zbyt dużego kapitału na start ani też zdolności kredytowej, która pozwoliłaby im zaciągnąć kredyt i sfinansować zakup lokalu. Ponadto w przypadku nowej firmy z nieugruntowaną pozycją na rynku decydowanie się na kredyt jest dość ryzykownym posunięciem. Znacznie korzystniejszą opcją okazuje się być w tym przypadku wynajem biura, co jest krótszym i elastyczniejszym zobowiązaniem. Zawsze można przecież wypowiedzieć umowę najmu i przenieść swoje biuro do innego lokalu. Trzeba także pamiętać o tym, że ceny lokali użytkowych w centrum i jego pobliżu są znacznie droższe, dlatego też jeśli jest taka możliwość, warto wynająć biuro na przedmieściach, co zagwarantuje kolejne oszczędności. Co więcej, wynajmując lokal, nie trzeba martwić się o wysokie koszty napraw i remontów, gdyż przedsiębiorca pokrywa jedynie koszty związane ze zwykłą eksploatacją lokalu. Jako, że obecnie przybywa coraz więcej powierzchni biurowych, dzięki czemu można liczyć na szeroki wachlarz wyboru oraz na przystępne ceny.


R|27|12|2017|T


Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024 © Wałeckie Centrum Kooperacji - Wałcz *

design - GRAFIN - www.grafin.eu